604 328 706 ordinace [zavinac] vamedic.cz
poliklinika - 3. patro,
Studentská 4,
Žďár nad Sázavou
OBJEDNAT

Klíšťová encefalitida

Klíšťová encefalitida je infekční virové onemocnění napadající nervový systém. České republika je s dobrými podmínkami pro život klíšťat zemí s nejvyšším výskytem onemocnění. Nakažená klíšťata se vyskytují na celém území a aktivní jsou již od 5 °C. Přednost dávají vlhkým místům.

Léčba encefalitidy se neobejde bez pobytu v nemocnici a po vyléčení můžete trpět neurologickými problémy. Nejvážnější z nich je částečná obrna.

Nejúčinnější ochranou proti této zákeřné nemoci je očkování. Očkování je možné po celý rok a probíhá ve třech základních dávkách. Podle ročního období lze zvolit běžné očkovací schéma nebo zrychlené očkovací schéma*.

Informujte se u své zdravotní pojišťovny o příspěvku na očkování proti klíšťové encefalitidě.

V naší ordinaci očkování proti klíšťové encefalitidě běžně poskytujeme a vakcíny držíme skladem.

Rezervujte si termín

Objednejte se online!

Nepřehlédněte

Důležité upozorněni! Pracovní neschopnosti vystavujeme POUZE při osobni návštěvě ordinace, nikoli “na dálku” (telefonicky, mailem). Vyjímku tvoří pouze mimořádné okolnosti - např. úraz, vysoce infekční onemocnění nebo jiný důvod, který vyhodnotíme jako skutečně oprávněný.

Pokud máte průjem nebo zvracení - nechoďte k nám osobně do ordinace, ale nejprve VOLEJTE !! Infekci roznášíte dotykem nebo kapénkovou infekcí všude, kde se pohybujete. Výrazně tak ohrožujete své okolí, zejm. v čekárnách zdravotnických zařízení, kde se mohou nakazit křehké osoby - senioři nebo malé děti, pro které onemocnění může mít fatální důsledky !

BERU NA VĚDOMÍ